Kačenčina pohádková stezka

Kačenka je princezna, která již 300 let vládne Orlickým horám. V českých zemích žádnou jinou vládkyni hor nepotkáte. Na její pohádkové stezce máte možnost s ní strávit pěkný den plný zážitků a poznání. Vaše děti budou nadšené. Celkem si Kačenka pro vás připravila osmnáct stanovišť s interaktivními prvky a úkoly, které vždy souvisí s příběhem daného místa. Na celé stezce se tak seznámíte s dalšími pohádkovými postavami a poznáte Orlické hory zase trochu jinak.

Zakupte si pohlednici s piktogramy jednotlivých stanovišť a na každém zastavení otiskněte na příslušné místo razítko. Po nasbírání alespoň deseti razítek získáte odměnu v podobě malého upomínkového zvonečku, jízdu lanovkou nebo jednu hru adventure golfu. Pokud získáte všech osmnáct razítek, tak navíc postupujete do slosování o hodnotné ceny.

Délka trasy může být různá. Záleží jen na vás, v jakém pořadí budete sbírat razítka a kde na stezku vyrazíte. Cestu je možné absolvovat i s terénním kočárkem, který vám také zdarma přepraví lanovkou.

Na většině stanovištích na vás dohlíží princezna Kačenka, kterou ztvárnila známá řezbářka Jarmila Haldová z nedalekého Sedloňova. Ta je rovněž autorkou ilustrací na doprovodných tabulích.

Přejeme vám pěkný den plný zážitků a her s Kačenkou, pašeráky, skřítky a zvířátky z Orlických hor.